Velikonoce na Řimbabě jsou za námi

Velikonoce, též Pascha jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který připadá na březen nebo duben. V křesťanském pojetí jsou Velikonoce oslavou vzkříšení Ježíše Krista z mrtvých.

Pro všechny zkroušené dlouhotrvající zimou je to také očekávaný příchod jarních dnů plných hřejivého sluníčka. Letošní Velikonoce připadly na počátek dubna. A byly opravdu v duchu aprílového počasí.

Hlavním bodem naší řimbabské velikonoční neděle bylo vynášení Morany – paní zimy. Opravdu se jí nechtělo  vydat své „žezlo“ nacházejícímu jaru a během průvodu spojeného s jejím závěrečným vhozením do Pecovského rybníka nás všechny promáčela studená sněhovo-dešťová přeháňka.

O to radostněji jsme se vraceli do našeho hornického domečku, kde hřála pec a nejenom to. mohli se ochutnávat dobroty patřící k velikonočním svátkům jako je třeba nádivka s kopřivami. V hornickém bytě bylo k vidění letos spousta velikonočních dekorací od piškotového beránka, zajíčka, tak i vidět keramickou slepičku se spoustou různých malovaných vajíček, ale i letošní zapůjčené hadrové panenky, zvířátka … prostě pastva pro oči …

Ovšem to nebylo jen to proč jsme se vrátili neboť děti si zde mohli nazdobit svoje vlastní vajíčko voskovou technikou či ozdobit perníček a ti zdatnější třeba vyzkoušet jak zvládnout pletení pomlázky v dřevořezbářském koutku pana Chvalníka. On je vždy připravený s nějakým bonusem a v tomto případě šlo o ukázku výroby píšťalek po řezbářsku.
A nechyběla ani veselá písnička od harmonikáře pana Humla.

Že jsme Vás navnadili …??? Není nic snadnější než přijít mezi nás …  a tak tedy příští rok na viděnou na Dole Řimbaba.

 

 

Dana
 

Návštěvy stránek

Dnes 10

Včera 13

Za týden 73

Za měsíc 324

Celkem 46284

Currently are 6 guests and no members online

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com