Ve výše uvedeném termínu jsme se v počtu 14ti zúčastnili akce setkání báňských měst a obcí spojené s vinobraním. Odjezd z Příbrami v 6.00 hodin společně s Cechem PHH, cestou návštěva plynového zásobníku Tvrdonice. Na rozdíl od příbramského zásobníku, který tvoří systém důlních děl v žulovém masivu, se zde ukládá zemní plyn do vytěženého ložiska zemního plynu a ropy. Pro zájemce více informací zde.
Rozděleni do dvou skupin, naše zhlédla instruktážní film s komentářem o způsobu ukládání až po vlastní předání plynu distributorovi se všemi dalšími operacemi (měření, čištění, stlačování vysokotlakými kompresory, chlazení, vlastní vtlačování, odběr, ohřev atd.). Po převlečení do slušivých modrých kombinéz následovala vlastní prohlídka. Zajímavé a poučné. Z některých z nás byli při vlastní prohlídce technologie již odborníci.
Kolem Bratislavy zácpa, příjezd do Pezinku, ubytování první skupiny, naše pokračovala do Sence, malého penzionu na břehu Slunečních jezer. Penzion  perfektní, odkaz. A dál již jen večeře a trochu zrzavého moku.
Ráno odjezd na registraci, v 9.15 slavnostní fanfáry z věže evangelického kostela, 9.30 příchod 4 zástupců a praporečníka do kostela, 10.00–11.15 ekumenická bohoslužba spojená s předáváním „Čestných odznaků Sv. Barbory“, prohlídka města, řazení průvodu a vlastní průvod. I přes opravu se z Řimbabáků ústy komentátorky na tribuně stali Žimbalabáci. Následovaly slavnostní projevy, předávání vyznamenání a dekorování zástav.
Po obědě následovala fakultativní prohlídka hradu Červený Kameň (sklepy, sklepy sklepy, sklady ….. a to bylo vše. „Zatajili“ nám, že v obytných prostorách je muzeum nábytku atd …).  
Více najdete na tomto odkazu a: nebo zde .
Tak snad tedy příště.
Po prohlídce sklepení a bašty následoval návrat do Pezinku, soutěž banických spevokolov o „Banícku karbidku“.
Na druhé tribuně byl připraven pořadatelským městem bohatý program až do pozdních nočních hodin. Zbytek soboty jsme strávili poslechem skupiny Bonbon (harmonika a zpěv francouzských šansonů) a Funny felows (band).
Po osmé jsme již museli mazat zpět do penzionu, večeře a krátké posezení u pivka a dobrou noc po náročném dni.

V neděli již jen krátká prohlídka Pezinku a v 11.30 odjezd domů. Návrat po osmé.

Na Slovensku bylo jako vždy krásně. Dík patří nejen pořadatelskému městu, ale i  členům  Malokarpatského banického spolku v Pezinku.


za spolek Řimbaba Pepík Kovář, foto Míra Zelenka

Fotogalerie bude doplněna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěvy stránek

Dnes 10

Včera 13

Za týden 73

Za měsíc 324

Celkem 46284

Currently are 8 guests and no members online

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com