Opět po delší odmlce krátké shrnutí činnosti spolku. Čím začít? Snad ukončením roku 2018, vánocemi na Řimbabě 26. prosince. Povedená akce, zredukovaná na jedno odpoledne.

Krásným zpěvem krásných koled oživila vánoce na Řimbabě rodina Chvalníkových. Znovu děkujeme!

A ještě předtím koncem listopadu oslava sedmdesátých narozenin člena spolku Jardy Růžičky.

Již tradičním darem se na Řimbabě stal osobní nástěnný kalendář. Zde vidíte jeho titulní list, ten je možno zveřejnit :-)))

 

Společná fotografie je také tradicí

Stejně tak bývalo tradicí, že na šachtách měla řada havířů svoji přezdívku. I Jaroušek měl svoji, asi podle své snědé tváře a dalších markantů (jakou si již ctění čtenáři snadno domyslí). No a proto jako dárek dostal řádný cikánský povoz. Ovšem nevážil si jej, přetížil jej (vrchní mechanik, co dodat...) a jak to dopadlo vidíte na snímku

V lednu a únoru několik sobotních brigád a především příprava dříví na otop a čarodějnice.

I v zimě pracujeme

Zlí jazykové tvrdí, že nastala doba dřevěná a konec okolních lesů (někteří anonymové dokonce konstatují, že ten nejaktivnější z našich řad je horší než kůrovec...).

 

Zima na Řimbabě

V závěru ledna oslava sedmdesátých narozenin Pepíka Noska (mimo jiné dostal krásnou vránu, výrobek našeho starosty L. Mandíka).

Pepa Nosek měl také přezdívku - před děvčaty se rád představoval jako inženýr Vrána (jeho vysvětlení bývá pochopitelně jiné). No, zůstalo mu to. Jasně proto nemohl dostat nic jiného než vránu

 

2. března natáčela Česká televize v expozici betlémů na Řimbabě pořad o betlémech.

Honza Chvalníkovic je ve svém živlu...


V úterý 5. března 2019 prošel opět prošel Bohutínem masopustní průvod až na náves, kde proběhlo za trvalého deště tradiční představení, letos velmi pěkné, na téma pohádky Mrazík. Náš spolek se průvodu opět účastnil v maskách permoníků a havířské holoty.

Společná fotografie části průvodu


5. 4. se uskutečnila valná hromada s obvyklým programem: Zahájení, zpráva o činnosti za rok 2018 s promítáním fotografií a videí, finanční a revizní zpráva za rok 2018, plán činnosti na rok 2019, diskuse, usnesení a závěr. To vše ve společenské místnosti na Řimbabě a poté posezení a večeře na Drmlovce.

Ty nejdůležitější věci se pochopitelné probírají na Drmlovce u piva


Dále následovaly velikonoce 20. a 21. 4. s vynášením paní zimy v režii Jaroslava Korbela Podbrdského, barvením vajíček, pletením pomlázek a harmonikou Fandy Humla.

Děvčatům kroje jako vždy slušely, tentokrát netradičně společná fotografie na věži

 

Další akcí, v pořadí již druhou v letošním roce, pořádanou spolkem pro širší veřejnost byly 30. 4. čarodějnice, kterým předcházel úklid areálu, stavba hranic (kdosi tvrdil, že budeme mít málo dřeva) a májky na těžní věži. Akce do poslední chvíle málem zakázaná vzhledem k požárnímu nebezpečí se nakonec mimořádně vydařila. Zpívalo se dlouho do noci a poslední účastníci se rozcházeli v časných ranných hodinách.

Toto je již poněkud intimní fotografie (stále však zveřejnitelná) z pozdnějších hodin


Zatím poslední akcí byl výlet do Průhonic a Jílového u Prahy. Sraz v osm ráno na Řimbabě, 15 výletníků a tři auta. Počasí nepříliš ideální ale ještě ucházející. Cca 8 km v parku stálo zato. V zámecké kavárně káva a dortík a poté přesun do Jílového. Oběd u „Floriána“ a pak již prohlídka muzea, zejména expozice věnované těžbě zlata ve vlastním Jílovém i vzdálenějších lokalitách (Krásné Hoře, Čelině a Mokrsku …).
A nakonec fárání ve štole Antonína Paduánského zpřístupněné v roce 2005-2006 v režii o.z. SUL Příbram st. podniku Diamo za přispění mé maličkosti (jednání se státní báňskou správou, zpracování projektu včetně dodatku a vlastní řízení prací). V roce 2007 byly práva povinnosti ke štole převedeny na Regionální muzeum v Jílovém u Prahy.
Naší nejbližší další akcí je 12.stretnutie banských miest a obcí Slovenska – Ľubietová.

za Řimbabu zapsal Pepík Kovář

Návštěvy stránek

Dnes 4

Včera 11

Za týden 63

Za měsíc 358

Celkem 51613

Currently are 7 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com