Další z významných akcí, které jsme se zúčastnili, bylo 23. setkání hornických měst a obcí ČR v Jihlavě, konané v termínu 21.–23. 6. 2019. Setkání HMO ČR - Havíření 2019 v rámci tradičního Jihlavského havířského průvodu. Tento průvod obohatilo cca 70 spolků z ČR i zahraničí.

Letošní Havíření mělo nejbohatší program v novodobé historii Jihlavských havířských průvodů. Program setkání. Čtyři hudební scény, přes třicet hudebních skupin, divadelní představení v parcích, pouliční happeningy, žonglérské a ohňové show, výstavy a především tři velkolepé slavnostní průvody.
Spolek Řimbaba se celého setkání zúčastnil dvěma členy a dvěma spolupracujícími. Sobotního programu nás bylo o sedm více, celkem tedy 11.
 
Odjezd v 7.00 hodin z Řimbaby. A málem jsme to nestihli. Naše dálnice  Praha - Brno a k tomu v sobotu, to je něco, přes hodinu přískoky vpřed proloženými různě dlouhými pauzami. Ještě že i vlastní průvod měl hodinové zpoždění. A tak jsme stihli i registraci díky Verče, která nás předregistrovala, vyzvednout tašky s propozicemi a náramky na volné vstupy.

Průvod úchvatný, v části protisměrný, takže ti co šli před námi, tak ty jsme viděli. V jednu chvíli jsem si připadal jak v nebi, díky živým andělům vznášejícími se nad průvodem. Po té stužkování, oběd, pivní mast, prohlídka Jihlavského podzemí, více na
https://www.jihlavskepodzemi.cz/. Dále trocha hudební kultury a cournutí po Jihlavě a to je vše.

Pak už je odjezd po 16. hodině, cesta po dálnici tentokrát bez problémů.

Poděkování patří Ing. J. Bětíkovi (Spolek Prokop) za bezpečnou přepravu tří našich členů.

Za Řimbabu Pepík Kovář

Ps: fotogalerie  bude  po získání foto ze setkání doplněna

Návštěvy stránek

Dnes 3

Včera 11

Za týden 62

Za měsíc 357

Celkem 51612

Currently are 5 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com