4. 7. absolvovali řimbabáci společně se spoluobčany Bohutína výlet na Orlickou přehradu. Akci pořádala obec Bohutín (prohlídku v elektrárně zajistil J. Tureček). Prohlídka zajímavá, kaplanka v klidu i v chodu, dokáže dodávat proud do sítě během 2 minut.


Více na

Elektrárna Orlík

VD Orlík na Wiki  

VD Orlík - Povodí Vltavy

Zajímavou informaci jsme dostali od našeho průvodce. Vedení elektrárny uvažuje o osazení  Francisových turbín,  které jsou schopné reversace a v době přebytku el. energie jsou schopné přečerpávat vodu z přehrady Kamýk zpět do nádrže Orlík. Poučné.

V další části výletu jsme návštívili rozhlednu Milada s krásným výhledem. A poté osvěžení zrzavým mokem. Slušný výlet. Dík starostovi obce L. Turkovi.

Rozhledna Milada

Další vydařenou akcí byla následujícího dne oslava zláté svatby našeho člena J. Majera, kterou spunktovala jeho dcera Lucie. A řimbabáci se rádi přidali. Od rána se na Řimbabě uklízelo, připravovaly se stoly, lavice, zdobilo a posléze peklo a grilovalo. Zde se vyznamenal manžel Lucie, který přijel takřka s polní kuchyní. Překvapením Řimbaby byla úprava multikáry do provedení „karavan“.
A začali najíždět příbuzní. Vlastní svatba začala s téměř tři  čtvrti hodinovým zpožděním seřazením svatebního průvodu. Vlastní obřad se konal před křížem u kapličky. Oddávajícím P. Milec v kněžském rouše. Zpočátku vše vážně, posléze i trochu nevážně. Následovalo slovní předání poukazu na cestu kolem světa, novomanželé nasedli do připraveného a propůjčeného karavanu (multikáry opatřené stanovou konstrukcí) a cesta započala. Novomanželé dvakráte objeli Řimbabu. Následovala drobná stížnost, že měli být otráveni výfukovými plyny. Přežili to.
A hádejte co bylo dále? Jedli, pili, hodovali a ……

Poděkování patří zejména dceři Lucii s manželem.

Po páteční veselce v sobotu brigáda a les (boj proti kůrovci), večer čepobití 30. prokopské pouti. Účast chabá, pouze čtyři členové spolku.

Na vlastním průvodu v neděli to již bylo lepší (9 členů). Průvod se dvěma hudbami zdařilý, i když počet zúčastněných s lety ubývá. Za pochvalu stojí občerstvení Spolku Prokop (grilované uzené a klobásy, pivo alko i nealko…). Program slušný. Pouťové atrakce lehce předražené.

Na Prokopské pouti

A to je vše

za Řimbabu Pepík Kovář

foto M. Zelenka a D. Mikšíková (studentka oboru učeň – fotograf) - bude doplněno

Návštěvy stránek

Dnes 4

Včera 11

Za týden 63

Za měsíc 358

Celkem 51613

Currently are 7 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com