Vánoce 2019 na Dole Řimbaba

Každoroční pozvánka na setkání 26. 12., tedy na Koledu na sv. Štěpána, k nám letos přilákala mnoho návštěvníků. Někteří již patří k našim „stálicím“, ale i přišla i řada nových, kteří zde u nás byli poprvé.

Pro všechny byly připravené svátečně vyzdobené prostory našeho areálu. Od expozice betlémů o které byl velký zájem až po svátečně vyzdobený hornický byt. V tomto vánočním čase provoněný vůní františků, ale i dobrého horkého čaje či svařeného vína. K ochutnání byla připravena další štědrovečerní jídla, jako je třeba kuba nebo rybí polévka.

Na svátečním stole bylo pak prostřeno slíbené cukroví k ochutnání a mnoho vánočních dekorací, které ve většině případů vytvořily zručné ruce našich obětavých členek.

Neopomněli jsme připomenout ani zvyk odlévání olova a trošku mladší zvyk pro děti - nazdobit si vlastní perníčky pro maminku či jen tak pro radost sobě.

Nemalým zpestřením venku byla opět jako vloni živá hudba početné rodiny Chvalníků a jejich příznivců, která hrála známé i méně známe vánoční koledy a hornické balady. Přispěla i k dobré atmosféře při závěrečném posezení našeho spolku jako rozloučení se starým rokem.

Počasí sice na nás letos s vizáží vánoční trošku zapomnělo, ale atmosféra, která se linula celé odpoledne naším hornickým areálem byla nepřehlédnutelná.

Děkujeme všem, kteří k nám zavítali každoročně či poprvé a snad ne naposledy. Děkujeme všem, kteří přidali své ruce k přípravě celé akce a všichni si společně přejme, aby nám síly vydržely společně s pevným zdravím a abychom se mohli na našem Dole Řimbaba setkávat nadále i v dalším novém roce 2020.

Dana

Fotografie ze setkání najdete ve fotogalerii

Návštěvy stránek

Dnes 3

Včera 11

Za týden 62

Za měsíc 357

Celkem 51612

Currently are 3 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com