Na našem webu mohou návštěvníci nalézt informace z různých oblastí života obce Bohutín a zejména spolku Řimbaba. Spolek žije a pracuje v kontextu obce a snaží se rozvíjet kulturní dědictví, které v těchto místech zanechaly naše minulé generace. I když mezi námi ještě žijí pamětníci, je stále obtížnější pátrat v minulosti a vzácné vzpomínky uchovávat pro budoucnost. Ty postupně mizí, a bylo by velkou chybou nebrat si z dob minulých poučení.

Naše webové stránky přibližují všem příznivcům činnost lidí v našem spolku. Doposud však na těchto stránkách nebyla publikována jedna z důležitých částí příběhu a podstaty spolku Řimbaba. Představím Vám postupně horníky, kamarády, sousedy, důchodce, mladé i ty, ze starší generace, kteří přicházejí každou sobotu „na brigádu“ na Řimbabu, aby zde, bez nároku na cokoliv, odevzdali kus práce, kus svého života. Za každým z nich stojí jeho osobní životní příběh. Někdy ne úplně jednuchý. Přesto přicházejí. Pokusím se všechny, bez kterých by ten řimbabský příběh nebyl napsán, zachytit a ukázat Vám je ve všedním životě i v našem spolku. Seznámíte se zde nejen se členy spolku, ale i s těmi, kteří nám nezištně pomáhají. A povšimněte si - všichni mají ve tváři vepsán obraz stejné emoce - radosti.

Současně se omlouvám všem, kteří byli doposud bezejmenní a od nynějška budou mít jména.
Jsem zcela přesvědčen, že si naši pozornost tito doposud „neznámí“ zaslouží a patří jim nejen pozornost, ale zejména veliký dík.

Nechť je tedy toto vnímáno jako poděkování!

Autor fotografií

 

Důl Řimbaba dnes

cedule

 chmel

 Falát Jan mladší

 

chmel

 Falát Jan starší

 chmel

 Chmel Václav

  chmel

 Kirschner Václav starší

 

  chmel

 Kirschner Václav mladší

 

chmel

 Kochová Jiřina

 

chmel

 Kovář Josef

  chmel

 Karlová Stanislava

  chmel

 Majer Jaroslav

  chmel

 Mandík Lubomír

  chmel

 Nosek Josef

 chmel

 Pečená Marie

 chmel

 Příhodová Pavla

 chmel

 Rákosníková Věra

 chmel

 Růžička Jaroslav

 chmel

 Selucký Ludovít

 chmel

 Šerbr Jiří

 simunek1

 Šimůnek František

 

chmel

 Skála Zbyněk

  chmel

 Smolová Věra

 chmel

 Walczysko Pavel

 chmel

 Walczysková Jana

 

 

PS: V této části webových stránek budu postupně uveřejňovat jednotlivé portréty lidí z Řimbaby. Zatím není v mých silách uveřejnit všechny najednou. Možná někdy, kdo ví, přibudou i texty.

 

Návštěvy stránek

Dnes 3

Včera 11

Za týden 62

Za měsíc 357

Celkem 51612

Currently are 5 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com