se záměrem realizovat „Multifunkční sportovně rekreační areál Třemošná“

Naši krásnou zemi postihlo již mnoho nájezdů kobylek, které si říkají vznosně "developeři". Důsledkem jsou trvalé ztráty pro obyvatele této krásné země. Zcela aktuální pokus o podobnou aktvitu v naší bezprostřední blízkosti vidíme nyní v záměru počnout parcelaci dosud ještě Vojenského újezdu Brdy pod líbivými hesly o turistickém ruchu, snížení nezaměstnanosti atd atd. Vše již dobře známe a konce ke kterým toto vede známe také. Protože chceme tuto dosud nedotčenou a mimořádně krásnou oblast zanechat v této nezměněné podobě těm, kteří přijdou po nás, připojujeme svůj hlas ke všem, kteří proti těmto snahám protestují. Rozprodat Brdy je velmi snadné a rychlé. Ale cesty zpět již nebude.

Admin

brdy2

Kazatelna

Níže uvedený text jsme odeslali zástupcům hnutí ANO našeho regionu:

Reagujeme na záměr Hnutí ANO podporovat výstavbu multifunkčního sportovního areálu v oblasti Třemošné a Malé Třemošné.

I ve vaší straně se jistě najdou dobré nápady, domníváme se však, že tato idea je přinejmenším sporná. Nemáme nic proti sportovištím na vhodně zvolených místech. I v našich řadách jsou rekreační sportovci. Stejně jako řada dalších milovníků Brd vyráží do těchto míst už teď, za klidem a posledními částmi nezničené a nezastavěné přírody. Provozovat různé sporty je zde možné už nyní, bez radikálních a nevratných zásahů do přírody a krajiny.

Vrch Třemošná je se svou Kazatelnou vnímán jako jedna ze symbolických hor v Brdech, která má své kouzlo a kam přicházejí místní i vzdálenější návštěvníci za nezničenou přírodou. Úmysl právě do těchto míst umístit rušný multifunkční areál nám proto připadá být nevhodný.

Zvažovaná rozhledna v těchto místech by snad neměla tak velké negativní dopady. Multifunkční areál s několika sjezdovými drahami a jinými atrakcemi by s sebou však přinesl kácení větší části lesa a související odvodnění, zásah do místní flóry a fauny, možný rozpor s vodním zákonem vzhledem ke zdrojům pitné vody a související ohrožení kvality pitné vody, budování parkovacích zón, zvýšený dopravní ruch a provoz na některých komunikacích, pohyb osob v některých zónách, atd. V neposlední řadě by to pak bylo vnímáno jako jeden z prvních podnětů k dalšímu (mnohými obávanému) komerčnímu využití Brd, ačkoli bylo proklamováno i ze strany ministerstva obrany, že Brdy nebudou využity k zástavbě.

Zpracování studie o možné podobě multifunkčního areálu je uváděno slovy:" pro radost Příbramáků....".  Zatím se však nesetkáváme s radostí, ale spíše obavami nebo i rozhořčením z tohoto záměru. A to jsme obyvateli o něco vzdálenějších obcí, než je přímo dotčená Obecnice. Jistě se najdou i podporovatelé této myšlenky, i když spíše na straně subjektů, které mají na celé věci komerční zájem, nebo sportovců z jiných oblastí, kterým je tato oblast dosud cizí a negativní dopady jsou jim lhostejné. Jsme si vědomi toho, že Příbram a okolí naléhavě potřebuje pracovní místa. Tento areál by v tom ale zřejmě nepřinesl zásadnější řešení.

S vámi prezentovaným záměrem pro z výše uvedených důvodů NESOUHLASÍME!

 

Členové spolku Řimbaba, Muzeum mikroregionu Bohutínska

 

brdy1

 

brdy3

 

brdy4

 

brdy6

 

brdy7

 

 

Návštěvy stránek

Dnes 7

Včera 11

Za týden 18

Za měsíc 107

Celkem 52554

Currently are 3 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com