Muzeum mikroregionu Bohutínska


 

Co u nás můžete navštívit a vidět:

 • Rozhledna Řimbaba - vznikla dostavbou schodiště na těžní věži bývalého dolu Řimbaba. Je jednou z mála rozhleden v širokém okolí a vzbuzuje tak zasloužený zájem. Výška vyhlídkové plošiny rozhledny: 14 m. Výhled se otevírá např. na brdský vrch Třemošná a místní rybníky.
 • Hornický byt – v původně zdevastovaných prostorách vznikla replika historického bytu. Zvlášť v době konání pravidelných Velikonoc a Vánoc na Řimbabě si tu můžete vychutnat domáckou atmosféru starých časů, přiblížíte si tradiční zvyky a ochutnáte z tradičních dobrot. Najdete tu i tradiční pec, kterou postavil jeden ze členů spolku.
 • Expozice betlémů – je jednou z novinek na Řimbabě a přitahuje zaslouženou pozornost. V trvalé výstavě zde uvidíte nejrůznější historické i soudobé betlémy. Při některých větších akcích se tu pořádají také ukázky řezbářské práce.
 • Venkovní expozice důlní techniky – v době konání naší pravidelné červencové hornické slavnosti ji můžete vidět i „v akci“
 • Kaplička a dřevěný kříž – kříž byl spolkem obnoven v místě, kde v minulosti stával
 • Expozice v bývalé strojovně: historické a soudobé fotografie s hornickou a místní tematikou, nerosty, historická truhlárna – zde si kromě nerostů můžete prohlédnout informace o místní těžební činnosti. Dále pak historické místní fotografie, nad kterými si někteří pamětníci i zaslzí. Uvidíte také soudobé důlní fotografie M. Zelenky.
 • Venkovní expozice historické zemědělské techniky – naši předci nebyli živi jen horničinou, jejich „denním chlebem“ byla i práce na poli. Podíváme se tedy na některé jejich dřívější „pomocníky“. Venkovní expozice „středověký důl a pec na úpravu rud“ včetně repliky milíře – přijďte ukázat dětem, jak vypadal milíř. Při stavbě nám dvakrát spadl. Milíře přece jen člověk nestaví každý den....dílo se nakonec přece vydařilo.
 • Výstavka krojů – uvidíte kroje a oblečení ve venkovském stylu, které šije naše členka. Nevisí u nás jen tak ladem – někdy se do krojů také převlékáme. Uvidíte v nich i mládež třeba při tradičních Velikonocích na Řimbabě. Můžete nahlédnout také do fotografických kronik spolku.
 • Venkovní expozice mezníků
 • Řimbabská štola – přibližte si aspoň na chvíli život našich hornických předků: nasaďte si přilby a nakoukněte do podzemí.
 • Výstavní sál - zde se konají různé akce, jako například křest knihy „Hornické pohádky“ o skřítcích, kteří žijí na Řimbabě. Můžete tu vidět také fotografie ze života spolku. Jsou zde pořádány různé příležitostné výstavy (nerosty, sbírky s hornickou tematikou atd.).
 • Fabiánova zahrádka – v tomto koutku pod stínem mohutného smrčku, obklopen houští maliní tady v jahodí tajně sedává sám duch brdských lesů Fabián.

 

 

Kde nás najdete?

Areál dolu Řimbaba najdete v místní části Vysoká Pec - obec Bohutín, asi 2 km od Příbrami směrem na Plzeň.

Povrchové expozice - otevřeno vždy:

čtvrtek od 16:00 do 18:00 hod.
sobota od 9:00 do 12:00 hod.

Jiné termíny je nutné předem objednat telefonicky nebo e-mailem.

Štola - prohlídková trasa v podzemí:

Prohlídky zde je nutné objednat  vždy předem.

Ceny vstupného:

Povrchové expozice 20,- Kč - děti a důchodci 10,- Kč.
Štola - podzemí 20,- Kč - děti a důchodci 10,- Kč.

Telefon:

720 679 271  -  Ing. Josef Kovář
736 521 400  -  Ing. Luboš Mandík

E-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Děkujeme všem, kteří nás jakýmkoliv způsobem podpořili a nebo přispěli k rozšíření
sbírek regionálního muzea,
věříme, že naši spoluobčané s námi budou aktivně spolupracovat i nadále.

Návštěvy stránek

Dnes 11

Včera 9

Za týden 62

Za měsíc 91

Celkem 57590

Currently are 4 guests and no members online

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com