Ve dnech 19., 20. a 21. 6. 2015 se Řimbabáci v počtu devíti členů společně se členy spolku Prokop a Cechu zúčastnil 19. setkání hornických měst a obcí ČR v Havířově (havirovske-vzpominani.cz).
Páteční program: 7.30 odjezd, registrace, ubytování, prohlídka nejmladšího města republiky a možnost hudební produkce na náměstí Republiky. V sobotu přivítání u primátora (VIP), od 10.00 řazení průvodu a vlastní průvod včetně květinových alegorických vozů, mažoretek, .… Celkem se zúčastnilo 94 hornických spolků, tanečních souborů a orchestrů, agentur a sdružení, zástupců měst a povozů s květinovými sochami (z toho cca 40 hornických spolků z ČR, SR a Polska). Program byl napěchován hudebními vystoupeními všech žánrů.Tyto se odehrávaly především v areálu městské sportovní haly a na náměstí Republiky. Po průvodu následovalo občerstvení a volná zábava, u některých až do pozdních nočních hodin. Sobotní program byl zakončen ohňostrojem.
Delegace města Příbrami vedená samotným starostou sondovala situaci, čerpala inspiraci a získávala zkušenosti (zkrátka zírala). Příbram je totiž v příštím roce pořadatelem 20. setkání hornických měst a obcí ČR a současně setkání evropského. Havířovětí pořadatelé nasadily vysokou laťku a naše delegace byla překvapena rozsahem hudebních vystoupení renomovaných kapel a zpěváků, vlastní organizací a zajištěním setkání i vřelým přijetím a zejména finanční náročností celé akce.
Nědělní program náležel exkurzím s výrazně zlevněnám vstupným do muzeí (Landek Park, Dolní Vítkovice a Důl Michal) a bezplatným (okružní jízda územím ovlivněným těžbou po rekultivaci a prohlídka areálu jámy Jeremenko).
Naše skupina po nedělní snídani zamířila do solných dolů ve Věličce (perfektní) s krátkou zastávkou v Osvětimi. Návrat do Příbrami po půl druhé.
Vydařené setkání a podařený výlet.
Pro nepřítomnost našeho dvorního fotografa Mirka Zelenky budou alespoň některé amatérské fotografie doplněny do fotogalerie později.
za spolek Pepík Kovář